IV Всеукраїнський турнір з цивільного права і процесу

Протягом 19-20 травня 2018 року у м. Одесі проходив IV Всеукраїнський турнір з цивільного права і процесу. Головними організаторами заходу виступили Економіко-правовий факультет Одеського національного університету імені І.І. Мечникова (в особі Валах Вікторії Володимирівни) та Одеський осередок Ліги студентів Асоціації правників України (в особі Артьомова Олександра Сергійовича).

В.І. Труба
В.І. Труба

Спонсорами турніру виступили Громадська організація «Спілка юристів Одеської області», юридична фірма «АНК» та адвокат Гроза Ірина Валентинівна. Членами журі на Турнірі були відомі правники, практикуючі адвокати та судді місцевих судів міста Одеси та Апеляційного суду Одеської області.

Цього року турнір здивував різноманіттям команд, які приїхали до Одеси, аби взяти в ньому участь. Учасниками були представники юридичних вишів з різних куточків України, зокрема: Київщини, Херсонщини, Івано-Франківщини, Тернопільщини, Харківщини та ін. Одеса була представлена командами Економіко-правового факультету Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, Національного університету «Одеська юридична академія» та Одеської національної морської академії.

Загальне фото – на пам'ять, 19.05.2018
Загальне фото – на пам’ять, 19.05.2018

Змагання проводилося у кілька етапів.
Перший етап – відбірковий (заочний). Всім командам-учасникам була надіслана фабула справи, яка була розроблена на основі реальних подій у співавторстві суддею Апеляційного суду Дришлюком Андрієм Ігоровичем та адвокатом Валах Вікторією Володимирівною. Після чого командам був наданий час підготувати процесуальні документи, які вони вважали за необхідне, та виробити певну правову позицію. Процесульні документи команд було перевірно організаторами на предмет дотримання вимог діючого цивільного процесуального законодавства, яке, до речі, зазнало істотних змін у 2017-2018 рр. Другий етап – очний, який проходив у кілька раундів (два відбіркових раунди, два півфінальних та фінал).

Усі команди, які брали участь у змаганнях, показали високий рівень правової обізнаності, навички ораторського мистецтва, оригінальність викладу фактичних обставин справи та вміння роботи в команді. Перший день турніру проводився у стінах гуманітарного корпусу Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, а другий – безпосередньо у стінах Апеляційного суду Одеської області.

Загальне фото – на пам'ять, 20.05.2018
Загальне фото – на пам’ять, 20.05.2018

За результатами двох днів відбору були обрані кращі команди, які й посіли призові місця. І місце зайняла команда «Гоголь і Рябоконь» у складі Гоголь Єлизавети та Рябоконя Олександра (ЕПФ ОНУ імені І.І. Мечникова). ІІ місце посіла команда «Death Star», учасниками якої є Картавенко Олександра і Войтюк Михайло (ЕПФ ОНУ імені І.І. Мечникова). ІІІ місце зайняли представники команди «Future lawyers», учасниками якої є Валтер Артур і Павлюк Роман (Національний університет «Одеська юридична академія»). Валтер Артур також отримав приз у номінації «Кращий оратор турніру».

Рівень складених командами процесуальних документів був дуже високий. Саме тому цього року у номінації «Кращі процесуальні документи» перемогли дві найкращі команди. У номінації «Кращі процесуальні документи представників позивача» перемогу здобула команда «Beglaryan&Zakharchenko» у складі Бегларян Ліліт та Захарченко Марії (ЕПФ ОНУ імені І. І. Мечникова). У номінації «Кращі процесуальні документи представників відповідача» перемогла команда «Врятовані полімери» у складі Магазинника Вадима та Белаша Євгенія (ЕПФ ОНУ імені І. І. Мечникова).

Організатори турніру щиро дякують всім командам, які взяли участь у змаганнях, всім організаціям та особам за надану підтримку! Подібні заходи є гарної можливістю для майбутніх правників напрацьовувати практичні навички ще під час навчання, а також отримувати безцінний досвід, який є необхідним у професійному житті. Плекаємо надію, що наступного року в турнірі візьме участь ще більша кількість команд, адже від цього подібні заходи стають більш захопливими!

Інформацію і фото надала В.В. Валах