Стажування доцента В.В. Валах у Фінляндії

З 01.05.2017 по 07.05.2017 року включно к.ю.н., доц., доцент кафедри цивільно-правових дисциплін ОНУ імені І.І. Мечникова В.В. Валах проходила стажування за програмою «Школа англійської мови + стажування для освітян» (м. Гуйттинен, Фінляндія).

На заняттях
На заняттях

У процесі стажування пройдено інтенсивний курс англійської мови (30 годин), який включав розмовну англійську, соціальну англійську, огляд граматики, аудіювання, говоріння, читання, письмо. Щоденні заняття проводились носієм англійської мови – Джемі Хаанпа (США) із застосуванням нових методик навчання. Результатом курсу стало підвищення знання англійської мови до рівня В2, що підтверджується відповідним сертифіктом.

На заняттях
На заняттях

Стажування за освітньою програмою включало ознайомлення з основними ланками освітньої системи Фінляндії. Зокрема, був відвіданий Департамент культури та освіти муніципалітету м. Гуйттинен, де працівником Департаменту була представлена презентація щодо особливостей сучасної системи освіти Фінляндії після реформи 2016 року. Також були відвідані дитячий садок (Nappulanurmi päiväkoti), cередня школа (Lauttakylän koulu), гімназія (Lauttakylän lukio) та Університет Прикладних Наук Сатакунти (SAMK).

В.В. Валах
В.В. Валах

У кожній з відвіданих установ відповідними спеціалістами було проведено оглядовий аналіз та представлено презентації щодо особливостей організації навчального процесу, застосування передових методик навчання, системи контролю знань та навичок школярів (гімназистів, студентів). Так, у середній школі (1-5 класи) відсутня система оцінювання знань школярів; у школі та гімназії 90% навчального матеріалу викладається у зручній та доступній (у більшості випадків – ігровій) формі, що виключає наявність домашніх завдань; в університеті запроваджено онлайн навчання студентів без відриву від виробництва.

В.В. Валах з викладачем англійської мови
В.В. Валах з викладачем англійської мови

Початкова та середня освіта у Фінляндії є повністю безкоштовними та фінансуються переважно за рахунок місцевих бюджетів. У системі середньої (у т.ч. середньої спеціальної) та вищої освіти застосовується кредитно-модульна система, відсутні випускні та вступні іспити, існує система обов’язкових та факультативних (на вибір школяра або студента) курсів для вивчення тощо.

Сертифікат
Сертифікат

За результатами cтажування було видано відповідний сертифікат, який підтверджує участь в ознайомчих поїздках по усіх зазначених ланках системи освіти Фінляндії.

Інформацію та фотографії надала В.В. Валах