Міжнародна науково-практична конференція «Права людини та національна ідентичність в контексті європейської інтеграції України» (Лодзь, Польща)

П’ятнадцятого – шістнадцятого вересня 2017 року у місті Лодзі (Польща) відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Права людини та національна ідентичність в контексті європейської інтеграції України» (“Prawa człowieka i tożsamość narodowa w kontekście procesu integracji europejskiej Ukrainy”), організаторами якої виступили економіко-правовий факультет Одеського національного університету імені І.І. Мечникова та факультет права і адміністрації Університету Лодзі.

Підписання Меморандуму. Джерело: https://www.facebook.com/wpiaul/
Підписання Меморандуму. Джерело: https://www.facebook.com/wpiaul/

У роботі конференції взяли особисту (очну) участь понад 50 науковців, у тому числі – із п’яти університетів України та із 13 наукових установ Польщі.

Під час роботи конференції. Джерело: https://www.facebook.com/wpiaul/
Під час роботи конференції. Джерело: https://www.facebook.com/wpiaul/

Одеський національний університет імені І.І. Мечникова представляли: декан економіко-правового факультету –  проф. В.І. Труба; заступники декана: проф. Л.М. Токарчук, доц. А.В. Смітюх; викладачі факультету: проф. Т.В. Степанова, доц. К.Ю. Кармазіна, ст. викладач О.В. Нарожна, викладач А.В. Левенець.

Учасники конференції – викладачі ЕПФ ОНУ імені І.І. Мечникова (зліва направо): А.В. Смітюх, Т.В. Степанова, В.І. Труба, А.В. Левенець, О.В. Нарожна, Л.М. Токарчук.  Джерело: https://www.facebook.com/wpiaul/
Учасники конференції – викладачі ЕПФ ОНУ імені І.І. Мечникова (зліва направо):
А.В. Смітюх, Т.В. Степанова, В.І. Труба, А.В. Левенець, О.В. Нарожна, Л.М. Токарчук.
Джерело: https://www.facebook.com/wpiaul/

На початку роботи конференції, одразу після урочистого її відкриття, заступник декана факультету права і адміністрації Університету Лодзі пані Тереза Вика та декан ЕПФ В.І. Труба підписали “Меморандум про співпрацю між Факультетом права і Адміністрації Університету Лодзі (Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego) та Економіко-правовим факультетом Одеського національного університету імені І.І. Мечникова”.

Під час роботи конференції. Джерело: https://www.facebook.com/wpiaul/
Під час роботи конференції. Джерело: https://www.facebook.com/wpiaul/

Учасники конференції, які представляли ЕПФ ОНУ імені І.І. Мечникова, виступили з доповідями:

Учасники конференції. Фото надала Л.М. Токарчук
Учасники конференції. Фото надала Л.М. Токарчук

«Право на шлюб за законодавством України та Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод» (В.І. Труба); «Дотримання прав та інтересів дитини у зв′язку з тимчасовою окупацією частини території України та проведенням антитерористичної операції» (Л.М. Токарчук); «Вдосконалення господарського процесуального законодавства України у векторі європейської інтеграції» (Т.В. Степанова); «Товариство з обмеженою відповідальністю: порівняльно-правове дослідження права виходу учасника з товариства за законодавством України та добровільного або спеціального анулювання частки учасника (umorzenie udziatu wspolnika) за законодавством Польщі» (А.В. Смітюх); «Захист прав і свобод людини у державі, що зазнала зовнішньої агресії та окупації» (К.Ю. Кармазіна); «Міжнародно-правові стандарти захисту прав мігрантів та їх імплементація в Україні» (А.В. Левенець); «Проблемні питання призначення експертизи при розслідуванні незаконного проведення пошукових робіт на об′єкті археологічної спадщини» (О.В. Нарожна).

Л.М. Токарчук та В.І. Труба. Фото надала Л.М. Токарчук
Л.М. Токарчук та В.І. Труба. Фото надала Л.М. Токарчук

Робота конференції була організована таким чином, що, незважаючи на секційність (панельність – за термінологією, що використовується у Польщі), всі учасники мали можливість взяти участь у дискусії. Крім того, було організовано екскурсію по Університету Лодзі та вечірній прийом у старовинному Домі прийомів Університету. Додатково учасники конференції мали можливість прогулятися містом, а також відвідати Варшавський університет.

Учасники конференції. Джерело: https://www.facebook.com/wpiaul/
Учасники конференції. Джерело: https://www.facebook.com/wpiaul/

Підсумками нашого перебування у Польщі є:  корисні наукові напрацювання, поштовхи до подальших досліджень, нові наукові контакти та бажання зробити конференцію традиційною.

Автор інформації:  Л.М. Токарчук