П’ятнадцятого – шістнадцятого вересня 2017 року у місті Лодзі (Польща) відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Права людини та національна ідентичність в контексті європейської інтеграції України» (“Prawa człowieka i tożsamość narodowa w kontekście procesu integracji europejskiej Ukrainy”), організаторами якої виступили економіко-правовий факультет Одеського національного університету імені І.І. Мечникова та факультет права і адміністрації Університету Лодзі.

У роботі конференції взяли особисту (очну) участь понад 50 науковців, у тому числі – із п’яти університетів України та із 13 наукових установ Польщі.

Одеський національний університет імені І.І. Мечникова представляли: декан економіко-правового факультету – проф. В.І. Труба; заступники декана: проф. Л.М. Токарчук, доц. А.В. Смітюх; викладачі факультету: проф. Т.В. Степанова, доц. К.Ю. Кармазіна, ст. викладач О.В. Нарожна, викладач А.В. Левенець.

А.В. Смітюх, Т.В. Степанова, В.І. Труба, А.В. Левенець, О.В. Нарожна, Л.М. Токарчук.
Джерело: https://www.facebook.com/wpiaul/
На початку роботи конференції, одразу після урочистого її відкриття, заступник декана факультету права і адміністрації Університету Лодзі пані Тереза Вика та декан ЕПФ В.І. Труба підписали “Меморандум про співпрацю між Факультетом права і Адміністрації Університету Лодзі (Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego) та Економіко-правовим факультетом Одеського національного університету імені І.І. Мечникова”.

Учасники конференції, які представляли ЕПФ ОНУ імені І.І. Мечникова, виступили з доповідями:

«Право на шлюб за законодавством України та Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод» (В.І. Труба); «Дотримання прав та інтересів дитини у зв′язку з тимчасовою окупацією частини території України та проведенням антитерористичної операції» (Л.М. Токарчук); «Вдосконалення господарського процесуального законодавства України у векторі європейської інтеграції» (Т.В. Степанова); «Товариство з обмеженою відповідальністю: порівняльно-правове дослідження права виходу учасника з товариства за законодавством України та добровільного або спеціального анулювання частки учасника (umorzenie udziatu wspolnika) за законодавством Польщі» (А.В. Смітюх); «Захист прав і свобод людини у державі, що зазнала зовнішньої агресії та окупації» (К.Ю. Кармазіна); «Міжнародно-правові стандарти захисту прав мігрантів та їх імплементація в Україні» (А.В. Левенець); «Проблемні питання призначення експертизи при розслідуванні незаконного проведення пошукових робіт на об′єкті археологічної спадщини» (О.В. Нарожна).

Робота конференції була організована таким чином, що, незважаючи на секційність (панельність – за термінологією, що використовується у Польщі), всі учасники мали можливість взяти участь у дискусії. Крім того, було організовано екскурсію по Університету Лодзі та вечірній прийом у старовинному Домі прийомів Університету. Додатково учасники конференції мали можливість прогулятися містом, а також відвідати Варшавський університет.

Підсумками нашого перебування у Польщі є: корисні наукові напрацювання, поштовхи до подальших досліджень, нові наукові контакти та бажання зробити конференцію традиційною.
Автор інформації: Л.М. Токарчук