Співробітники кафедри взяли участь у науково-практичному семінарі з питань протидії корупції

На базі прокуратури Одеської області, відповідно до пункту 6.3 Плану першочергових заходів Генеральної прокуратури України на I квартал 2016 року, 11 березня 2016 року відділом організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції Генеральної прокуратури України був проведений науково-практичний семінар на тему: «Питання організації діяльності прокурора як спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції та застосування антикорупційного законодавства» (за участю заступників керівників, начальників відділів регіональних прокуратур та керівників місцевих прокуратур).

Семінар складався з VI-ти сесій. Мета проведення –  визначення окремих аспектів організації діяльності роботи прокурора як спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції поза межами кримінального провадження. Головним керівником семінару була Валентина  Сеник, начальник відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції Генеральної прокуратури України, яка виступила з доповіддю за актуальною сьогодні темою: «Особливості організації роботи прокурора як спеціально уповноваженого суб’єкта у сфері протидії корупції поза межами кримінального провадження».

Модераторами інших сесій виступили: Юлія Кулікова, заступник начальника відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції Генеральної прокуратури України; Олександр Руденко, прокурор відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції Генеральної прокуратури України; Євген Марахін, прокурор відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції Генеральної прокуратури України; Віргіліюс Валанчюс, Керівник Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», Головний експерт Компоненту 5 з реформування судової системи.

В якості експертів були запрошені: Лоїк Геран, прокурор, Головний експерт Компоненту 3 з реформування системи прокуратури; Олександр Джулай, секретар судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Одеської області; Василь Коваль, заступник голови Апеляційного суду Одеської області; Олена Кіршта, завідувач сектору спеціальних перевірок управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС в Одеській області.

Представниками Одеського національного університету імені І.І. Мечникова в якості експертів виступили: Ольга Потопахіна, к.ю.н., доцент кафедри цивільно-правових дисциплін економіко-правового факультету; Вікторія Валах, к.ю.н., доцент кафедри цивільно-правових дисциплін економіко-правового факультету; Олена Миколенко, к.ю.н., доцент кафедри кримінального права, кримінального процесу та криміналістики економіко-правового факультету.

На другій сесії  «Особливості застосування антикорупційного законодавства» Ольга Потопахіна брала активну участь в обговоренні  основних положень Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII та особливостей його застосування. Крім того, проведена експертна панельна дискусія, модератором якої була Валентина Сеник, на тему: «Особливості притягнення осіб до адміністративної відповідальності».

Ольга Потопахіна виступила з промовою щодо питань притягнення осіб до адміністративної відповідальності за порушення обмежень щодо    сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності. Обгрунтовувала наукову позицію тлумачення ст. 172 (4) КУпАП. Було визначено особливості кваліфікації дій за частиною 2 ст. 172 (4) КУпАП та висловлювались думки щодо правильності кваліфікації дій за частиною 3 ст. 172 (4) КУпАП та ст. 172 (6) КУпАП, з коментарями відповідних статей вищезазначеного Закону України «Про запобігання корупції». Також, надавались пропозиції щодо вжиття заходів для недопущення виникнення реального та потенційного конфлікту інтересів та заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Павло Білик, к.ю.н., доцент кафедри адміністративного та господарського права економіко-правового факультету Одеського національного університету    імені І.І. Мечникова взяв активну участь у практичній частині сесії по вирішенню правових ситуацій.

Третя сесія  проходила у формі семінару-дискусії, яка була присвячена розгляду особливостей притягнення до дисциплінарної та цивільно-правової відповідальності за корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення. Вікторія Валах, к.ю.н., доцент кафедри цивільно-правових дисциплін економіко-правового факультету Одеського національного університету    імені  І.І. Мечникова, як науковий експерт, запропонувала шляхи усунення негативних наслідків порушень вимог антикорупційного законодавства та висловила свою думку щодо виконання судових рішень. Крім того, взяла  активну участь у розгляді проблемних питань внесення відомостей до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

У четвертій сесії семінару активну участь в якості експерта взяла Олена Миколенко, яка обґрунтовувала наукову позицію з окремих питань  притягнення осіб до адміністративної відповідальності за невжиття заходів щодо протидії корупції (ст.172 (8) КУпАП ст.172 (9) КУпАП) та порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків (ст. 172 (5) КУпАП).

В обговоренні проблемних питань, вирішенні практичних завдань з питань застосування антикорупційного законодавства активну участь взяли всі учасники семінару.

Автор інформації: О.М. Потопахіна